adw. Ewa Karwowska

Senior associate w Kancelarii SKP, praktyka IP/TMT

22 230 2655 LinkedIn

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, w szczególności w prawie autorskim oraz prawie reklamy.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej filmów oraz reklam telewizyjnych. Współpracowała z największymi na rynku wytwórniami muzycznymi, producentami telewizyjnymi oraz dystrybutorami filmowymi.

Prawniczka, która z zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy i lubi wyzwania. Prywatnie miłośniczka gór i spontanicznych podróży z plecakiem.

Doświadczenie

Prowadziła negocjacje umów z zakresu prawa autorskiego. Zajmowała się obsługą prawną filmów oraz reklam telewizyjnych. Negocjowała również umowy koprodukcyjne i dystrybucyjne w języku polskim i angielskim, a także sporządzała i opiniowała umowy z zakresu prawa autorskiego, m.in. ze współtwórcami filmu, aktorskie, licencji muzycznych, umowy koprodukcyjne czy dystrybucyjne.

Zajmuje się współpracą z kierownictwem produkcji, producentem wykonawczym oraz pozostałymi członkami ekipy filmowej w trakcie realizacji zdjęć do filmów. Udziela porad prawnych kierownikom produkcji oraz producentom wykonawczym w trakcie realizacji zdjęć do filmów. Sporządza pisma procesowe, opinie prawne oraz rejestruje znaki towarowe na terenie Polski. Reprezentuje także klientów w sądzie w sprawach cywilnych i gospodarczych.

3 publikacje
Zobacz więcej
3 szkolenia
Zobacz więcej
6 publikacji
blogowych
Zobacz więcej

Edukacja

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Prawa Francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim (uzyskując Certificat d’introduction au droit français et éuropeen). Absolwentka Studiów Podyplomowych z Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Studia Prawa Międzynarodowego i Służby Zagranicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wpisana od 2018 r. Po zdaniu egzaminu adwokackiego kontynuuje swój rozwój zawodowy regularnie uczestnicząc w polskich i międzynarodowych szkoleniach. W 2020 r. ukończyła CopyrightX na Harvard Law School.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin