apl. adw. Karolina Kucharska, LL.M.

Associate w Kancelarii SKP, praktyka IP/TMT

22 230 2655 LinkedIn

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego. Zajmuje się także ochroną wizerunku, renomy i dobrego imienia oraz prywatności.

Doświadczenie

Zaangażowana w prowadzenie spraw sądowych dotyczących naruszenia dóbr osobistych osób fizycznych i prawnych w działalności artystycznej, publicystycznej czy marketingowej, jak również w postępowania z zakresu ochrony praw własności intelektualnej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Doradza klientom w związku z kryzysami medialnymi.
 
W swoim portfolio zawodowym ma projekty dla wielu podmiotów z branży kreatywnej. Prowadzi również bieżącą obsługę prawną agencji reklamowych i domów mediowych.
 
Do 2022 r. związana z kancelarią LSW. Wcześniej doświadczenia zawodowe zdobywała w polskich i międzynarodowych kancelariach, a także w renomowanym podmiocie z branży wydawniczej.
 
W 2023 roku otrzymała wyróżnienie Rising Star w rankingu IP STARS, publikowanym przez Managing IP.

Dzielenie się wiedzą

W trakcie studiów zaangażowana w działanie Koła Naukowego Prawa Cywilnego, Koła Prawa Własności Intelektualnej a także działalność samorządową. Współorganizatorka licznych konferencji i warsztatów m.in. projektu Casebook Academy – cyklu warsztatów dla studentów polegającego na krytycznej analizie orzecznictwa Sądu Najwyższego czy Akademii Prawa Prywatnego organizowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

2 publikacje
Zobacz więcej
3 publikacji
blogowych
Zobacz więcej

Edukacja

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła m.in. Cracow Intellectual Property Law Summer School, Szkołę Prawa Amerykańskiego oraz International Business and Trade Summer Law Program organizowane przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z The Catholic University of America, Columbus School of Law. Ukończyła studia z LL.M. z prawa amerykańskiego (Washington D.C.) realizowane w ramach programu stypendialnego.
 
Aplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokatów w Warszawie.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin