adw. Paweł Myrda

Partner w Kancelarii SKP, praktyka IP/TMT

22 230 2655 LinkedIn

Adwokat Paweł Myrda specjalizuje się w zagadnieniach prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego. Ma bogate doświadczenie w kwestiach ochrony dóbr osobistych osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. 

Korzystając z bogatego doświadczenia zawodowego w charakterze wewnętrznego prawnika podmiotów gospodarczych, przy doradzaniu klientom stara się zawsze uwzględniać biznesowy element prowadzonych spraw.

Doświadczenie

Paweł Myrda prowadzi bieżącą obsługę prawną producentów filmowych i telewizyjnych, w szczególności kompleksową obsługę produkcji filmowych i telewizyjnych. Przygotowuje i negocjuje kontrakty, m.in. umowy koprodukcyjne, dystrybucyjne i umowy z twórcami. Zajmuje się również prowadzeniem negocjacji i postępowań sądowych dotyczących produkcji i dystrybucji utworów audiowizualnych, z naciskiem na próby ich polubownego rozwiązania.

W swoim portfolio zawodowym ma także obsługę wysokobudżetowych produkcji realizowanych przez największych producentów w Polsce, zarówno państwowych jak i prywatnych.

Często reprezentuje twórców filmowych i muzyków w ich relacjach z producentami, wytwórniami oraz agencjami marketingowymi. Doradza im w kwestiach wizerunkowych, łącznie z prowadzeniem postępowań sądowych z tytułu naruszenia dóbr osobistych.

Dzielenie się wiedzą

Autor artykułów na LSW IP Blogu – portalu dla branży kreatywnej i biznesu (lswipblog.pl).

1 publikacja
Zobacz więcej
1 szkolenie
Zobacz więcej
14 publikacji
blogowych
Zobacz więcej

Edukacja

Paweł Myrda jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył aplikację adwokacką –  wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin