adw. Kamil Statuch

Senior associate w Kancelarii SKP

22 230 2655 LinkedIn

Adwokat Kamil Statuch specjalizuje się w postępowaniach spornych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw karnych związanych z przestępczością gospodarczą oraz white collar crime.

Prawnik lubiący stawiać czoła wyzwaniom procesowym. W wolnych chwilach poświęca się eksperymentom kulinarnym oraz czytaniu książek.

Doświadczenie

Kamil Statuch reprezentuje klientów w postępowaniach spornych, w tym karnych, karnoskarbowych, cywilnych oraz gospodarczych. Prowadzi wewnętrzne postępowania wyjaśniające oraz doradza w opracowywaniu i wdrażaniu procedur mających na celu wykrywanie oraz zapobieganie nadużyciom w przedsiębiorstwach. Doświadczenie zdobywał w warszawskich kancelariach specjalizujących się w postępowaniach spornych, w tym w strategicznym doradztwie w ramach postępowań dotyczących odpowiedzialności menedżerów oraz organizacji, gdzie był odpowiedzialny za praktykę postępowań karnych, karnoskarbowych, karnoadministracyjnych, a także wykroczeniowych dotyczących szeroko pojętej odpowiedzialności menedżerskiej.

Dzielenie się wiedzą

Autor publikacji dotyczących odpowiedzialności menedżerskiej na łamach magazynu branżowego, dotyczącego zarządzania placówkami medycznymi.

3 publikacje
Zobacz więcej

Edukacja

Kamil Statuch jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest członkiem sekcji prawa i postępowania karnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin