O nas

Jesteśmy wszechstronną firmą prawniczą, wyspecjalizowaną w doradztwie dla sektora kreatywnego, mediów, nowych technologii, life science oraz innowacji w nauce i biznesie.

Połączenie wieloletnich, różnorodnych doświadczeń partnerów zarządzających Macieja Ślusarka, Macieja Kubiaka i Tomasza Pieczyka – ze świeżą perspektywą młodszych stażem partnerów – Hanny Marcinkiewicz, Katarzyny Lejman, Katarzyny Ciepieli, Pawła Myrdy, Piotra Nikołajuka i Macieja Dudka – oraz ich zespołów, to dla klientów naszej firmy gwarancja kompleksowej obsługi prawnej.

Wspieramy przedstawicieli wszystkich branż kreatywnych – od filmu, mediów, gier, software, sztuki, muzyki, designu, instytucji kultury, do reklamy i eventów – na każdym etapie realizacji ich przedsięwzięć. Mamy na swoim koncie kilkaset projektów: audiowizualnych, związanych z nowymi technologiami, danymi osobowymi, własnością przemysłową, komercjalizacją badań i life science. Nasi prawnicy posiadają również doświadczenie w obsłudze klientów z branży farmaceutycznej, aptecznej i funduszy inwestycyjnych, a także z zakresu restrukturyzacji i transakcji M&A. W DNA firmy prawniczej SKP Ślusarek Kubiak & Pieczyk pozostaje także prowadzenie spraw związanych z ochroną renomy osób i firm oraz reprezentacja w sporach z zakresu własności intelektualnej (m.in. prawa autorskiego, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, know-how i patentów), nieuczciwej konkurencji, dóbr osobistych i w sprawach gospodarczych. Jeden z filarów naszej firmy stanowi zespół IP/TMT, wielokrotnie nagradzany i rekomendowany m.in. w rankingach Chambers, IP Stars, Legal 500, Media Law International.

Łączymy doświadczenie i nowoczesność, a w prawnikach cenimy – poza talentem, wiedzą i rzetelnością – również ciekawość świata. Chcemy skutecznie wspierać klientów w znajdowaniu rozwiązań wobec wyzwań, z którymi mierzą się w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Osiągnięcia zespołu

  • 750 mln wartość budżetów projektów audiowizualnych, przy których nasi prawnicy pracowali na rzecz producentów na przełomie 2023/2024 roku
  • 220+ mln łączna wartość projektów transakcyjnych, które obsługiwali nasi prawnicy w 2023 roku
  • 113 mln łączna wartość pracy przy projektach IT i wdrożeniach automatyki, przy których nasi prawnicy pracowali w 2021 roku
  • 16 nagród i wyróżnień firmowych oraz indywidualnych
  • 68 artykułów blogowych i naukowych
  • 95 prowadzonych procesów dot. własności intelektualnej

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin