Marcin Karolak

Prawnik w Kancelarii SKP, praktyka IP/TMT

22 230 2655

Marcin Karolak działa w obszarze TMT, doradzając w zakresie prawa mediów (tradycyjnych oraz elektronicznych), jak również prawa telekomunikacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki zasobami częstotliwości. Doradza również w zakresie prawa własności intelektualnej, w szczególności sprawach dotyczących prawa autorskiego.

Prywatnie miłośnik ciężkiej i energetycznej muzyki rockowej, od niepamiętnych czasów pochylony nad instrumentami klawiszowymi, tworząc projekty hardrockowe oraz progresywno metalowe. Poza salą prób, najchętniej spaceruje po górach, od Beskidów po Alpy.

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobywał na początek w sektorze NGO, zajmując się prawem autorskim w stowarzyszeniu niezależnych producentów fonograficznych. Następnie pracował w sektorze publicznym w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, gdzie zdobywał doświadczenie również jako ekspert grup roboczych przy KE oraz Radzie UE. Brał udział w przeprowadzeniu pierwszej w Polsce aukcji elektronicznej dotyczącej zasobów częstotliwości 4G.

W swojej praktyce zawodowej posiada także obsługę podmiotów z branży social media/modeling w zakresie działalności influencerów, budowania marki osobistej, ochrony wizerunku oraz reklamy.

2 publikacje
Zobacz więcej
1 szkolenie
Zobacz więcej
1 publikacji
blogowych
Zobacz więcej

Edukacja

Absolwent kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie następnie ukończył Studia Podyplomowe Prawa Własności Intelektualnej. Ponadto, absolwent Szkoły Prawa Hiszpańskiego i Europejskiego organizowanej przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Universidad de Castilla – la Mancha.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin