apl. adw. Marlena Kudła

Prawnik w Kancelarii SKP, praktyka IP/TMT

22 230 2655 LinkedIn

Specjalizuje się w ochronie dóbr osobistych osób fizycznych i prawnych. Bliskie są jej zagadnienia ochrony wizerunku, renomy i dobrego imienia. Zaangażowana w postępowania z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji. Zajmuje się także prawem własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego, prawa reklamy i mediów. W zakresie jej zainteresowań znajduje się również prawo nowych technologii. 

W wolnym czasie otacza się muzyką – albo trenuje umiejętności wokalne i pisze teksty piosenek, albo tańczy do rytmów latino.

Doświadczenie

Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała w polskich kancelariach. Poprzednio związana z kancelarią LSW, w której wspierała zespół prawników w prowadzeniu spraw sądowych dotyczących naruszenia dóbr osobistych osób fizycznych i prawnych, jak również w postępowaniach z zakresu ochrony praw własności intelektualnej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Dzielenie się wiedzą

W ramach działalności studenckiej wraz z Kołem Naukowym Prawa Rynków Kapitałowych trzykrotnie współorganizowała ogólnopolskie projekty takie jak: Rynkologia, Corporate Law Academy czy Turniej Prawa Rynków Kapitałowych. W 2021 r. współorganizowała również ścieżkę prawną w ramach Akademii Private Equity organizowanej we współpracy z Klubem Inwestora SGH.

5 publikacji
Zobacz więcej
3 szkolenia
Zobacz więcej
9 publikacji
blogowych
Zobacz więcej

Edukacja

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach działalności studenckiej przez trzy lata działała w Kole Naukowym Prawa Rynków Kapitałowych, współorganizując projekty o ogólnopolskim zasięgu. Swoją pasję do prawa własności intelektualnej rozwijała podczas zajęć w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza. Podczas studiów wzięła również udział w wymianie w ramach programu Erasmus+ na Universidade Católica Portuguesa w Porto. Obecnie aplikantka adwokacka przy Izbie Adwokackiej w Warszawie.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin