adw. Hanna Marcinkiewicz-Grzesiak

Partner w Kancelarii SKP, praktyka IP/TMT

22 230 2655 LinkedIn

Adwokat Hanna Marcinkiewicz-Grzesiak specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i ochronie wizerunku, ochronie renomy i dobrego imienia, prywatności i danych osobowych. Z sukcesem reprezentuje klientów w przypadkach tzw. kryzysów medialnych, na etapie przedprocesowym oraz w toku postępowań sądowych. Wspiera działy PR i agencje PR w opracowywaniu strategii medialnych, zarówno dla klientów z sektora publicznego, jak i podmiotów prywatnych.

Prawniczka, która rozumie, jak ważne jest wsparcie prawnika i autentyczne zrozumienie powierzonej sprawy. Niezależnie od intensywnej pracy angażuje się w inicjatywy i sprawy ważne społecznie. Prywatnie miłośniczka aktywnego wypoczynku – sportu i podróżowania, a także dobrego kina i lektury. Gdy tylko ma chwilę, najchętniej czas wolny spędza na korcie.

Doświadczenie

Na co dzień wspiera podmioty z branży kreatywnej i rozrywkowej, w tym m.in. producentów filmowych i telewizyjnych, domy produkcyjne, domy mediowe, wydawców książek. Dzięki obsłudze polskich i międzynarodowych agencji reklamowych oraz działów marketingu i influencer marketingu ma także bogate doświadczenie w zakresie prawa reklamy i marketingu. Doradza organizacjom branżowym zrzeszającym podmioty z branży reklamowej i marketingowej, m.in. przygotowuje i opiniuje projekty regulacji dotyczących tych podmiotów.

W obszarze jej zainteresowań znajduje się także prawo mody, prawo ochrony konsumentów i zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej z warszawskich kancelarii oraz Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Dzielenie się wiedzą

Hanna Marcinkiewicz-Grzesiak jest autorką szeregu publikacji branżowych i prelegentka konferencji prawnych oraz biznesowych. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa własności intelektualnej, w tym prawa reklamy i prawa prasowego. Związana z działalnością samorządu adwokackiego  – obecnie jest członkinią Komisji ds. etyki i tajemnicy adwokackiej.

3 publikacje
Zobacz więcej
6 szkoleń
Zobacz więcej
9 publikacji
blogowych
Zobacz więcej

Edukacja

Hanna Marcinkiewicz-Grzesiak jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/11
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin