adw. Katarzyna Ciepiela

Partner w Kancelarii SKP, praktyka IP/TMT

22 230 2655 LinkedIn

Adwokat Katarzyna Ciepiela specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, ochronie dóbr osobistych, w tym w szczególności wizerunku, renomy i dobrego imienia, a także w prawie konkurencji i prawie prasowym. Wspiera klientów m.in. z branży filmowej, reklamowej, wydawniczej i modowej, zarówno w zakresie bieżącej działalności, jak i w toku negocjowania i zawierania umów oraz w ramach postępowań sądowych.

Od dziecka uwielbiała rysować, śpiewać i występować na scenie. Wątpliwy talent do każdej z tych dziedzin udało jej się skompensować przez współpracę z branżą kreatywną, która daje jej ogrom satysfakcji.

Zawodowo najlepiej czuje się w sali sądowej. Po godzinach uwielbia także bardziej tradycyjny teatr, mniej i bardziej konwencjonalną sztukę, a baterie ładuje żeglując, jeżdżąc na rolkach i podróżując.

Doświadczenie

W trakcie swojej dziesięcioletniej praktyki zawodowej brała udział w obsłudze prawnej licznych produkcji filmowych, w tym międzynarodowych i realizowanych we współpracy z platformami VOD. Uczestniczyła w szerokim zakresie w przygotowaniu od strony prawnej jednych z największych eventów w Polsce, w tym festiwali muzycznych i wydarzeń sportowych. Prowadziła dziesiątki procesów sądowych, w szczególności z zakresu własności intelektualnej, ochrony dóbr osobistych i nieuczciwej konkurencji. Była zaangażowana także w postępowania karne, administracyjne, arbitrażowe, dyscyplinarne oraz z zakresu ochrony konkurencji. Ma również doświadczenia w obszarze komercjalizacji wyników badań i ochrony danych osobowych.

Na co dzień współpracuje z aktorami, artystami, architektami, projektantami mody, agencjami reklamowymi, PR-owymi i eventowymi, producentami filmowymi oraz firmami z branży IT.

Wcześniej przez dziewięć lat współpracowała z kancelarią LSW, a pierwsze doświadczenia zawodowe gromadziła w jednej z warszawskich kancelarii, specjalizujących się w prawie gospodarczym, a także w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Dzielenie się wiedzą

Katarzyna Ciepiela prowadzi szkolenia z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa reklamy (w tym szczegółowych regulacji dotyczących poszczególnych produktów sensytywnych), prawa prasowego oraz komercjalizacji wyników badań.

6 szkoleń
Zobacz więcej
3 publikacji
blogowych
Zobacz więcej

Edukacja

Katarzyna Ciepiela jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również Szkołę Prawa Brytyjskiego organizowaną przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z fundacją Iuris Angliae Scientia oraz Szkołę Prawa Amerykańskiego. Absolwentka Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin