adw. Katarzyna Lejman

Partner w Kancelarii SKP, praktyka IP/TMT

22 230 2655 LinkedIn

Adwokat Katarzyna Lejman specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie własności intelektualnej i w zagadnieniach dotyczących zwalczania nieuczciwej konkurencji. Doradza w zakresie ochrony dóbr osobistych i wspiera prawnie zarządzanie kryzysami medialnymi. Jest cenioną  procesualistką, której ochronę swoich praw własności intelektualnej i dóbr osobistych powierzyli liczni klienci: agencje reklamowe, domy mediowe, przedstawiciele branży kreatywnej i naukowej, spółki z rynku usług informatycznych, rynku farmaceutycznego i wyrobów medycznych, politycy oraz organizacje społeczne.

Urodzona organizatorka i aktywistka. Poza godzinami pracy angażuje się w pracę na rzecz samorządu adwokackiego oraz w projekty poświęcone ochronie praw i wolności obywatelskich, w tym praw pacjentów. Niepoprawna foodie. Niespełniona wokalistka. Odpoczywa w górach i na żaglach.

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych warszawskich kancelariach specjalizujących się w prawie własności intelektualnej, e-commerce i prawie procesowym. Jej sukcesy zawodowe i działalność społeczna zostały docenione przez kapitułę konkursu jubileuszowej X edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2021”, organizowanego przez Wolters Kluwer Polska. Kasia uzyskała tytuł laureatki 2. Miejsca. W 2021 oraz 2023 roku otrzymała wyróżnienie Rising Star w rankingu IP STARS, publikowanym przez Managing IP.
 
Do 2022 r. przez 5 lat współpracowała z kancelarią LSW.

Dzielenie się wiedzą

Katarzyna Lejman prowadzi cieszące się popularnością wśród klientów szkolenia z zakresu e-commerce, prawa mediów, prawa prasowego i prawa reklamy oraz zajęcia dodatkowe dla studentów Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach projektu „IP Student”. W ramach swojej aktywności w samorządzie adwokackim współtworzy poradnik dla młodych adwokatów o tym, jak założyć i rozwijać własną kancelarię adwokacką.

10 publikacji
Zobacz więcej
3 szkolenia
Zobacz więcej
11 publikacji
blogowych
Zobacz więcej

Edukacja

Katarzyna Lejman jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2019 r. adwokatka w izbie warszawskiej.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin