adw. Maciej Kubiak

Partner zarządzający w kancelarii SKP, współkierujący praktyką IP/TMT

22 230 2655 LinkedIn

Adwokat Maciej Kubiak specjalizuje się w zagadnieniach prawa autorskiego, mediów, filmowego i prasowego, IT i nowych technologii, reklamy i własności przemysłowej oraz ochrony dóbr osobistych. Reprezentuje klientów w sporach sądowych związanych z ochroną własności intelektualnej, renomy oraz w sprawach gospodarczych.

Prawnik z rockowym zacięciem i literackim talentem. Pasjonat negocjacji oraz dzielenia się wiedzą. Twórca sukcesu i redaktor naczelny „SKP IP Bloga ” – portalu dla branży twórczej i biznesu (skpipblog.pl). Interesuje się nowymi technologiami a „po godzinach” pochłania książki i filmy, zasłuchuje się w muzyce oraz amatorsko gra na gitarze elektrycznej – pewnie dlatego tak dobrze czuje się, wspierając od lat sektor kreatywny i technologiczny.

 

Doświadczenie

Maciej Kubiak zrealizował kilkadziesiąt projektów obsługi prawnej produkcji filmowo-telewizyjnych, w tym wysoko budżetowych koprodukcji międzynarodowych. Doradzał wielu producentom, wydawnictwom muzycznym i książkowym, organizatorom koncertów, agencjom reklamowym i public relations, firmom IT czy domom mediowym. Konsultuje przedsięwzięcia związane z innowacjami, wdrażaniem automatyki i robotyki, danymi osobowymi, nowymi technologiami i komercjalizacją badań naukowych. Wspiera klientów w sprawach dotyczących zwalczania nieuczciwej konkurencji. Pomagał w transgranicznych projektach licencyjnych oraz wejściu na polski rynek nowych brandów, w tym nowych kanałów telewizyjnych.

Od 2022 współtworzy kancelarię SKP, w której jest partnerem zarządzającym. Przez 14 lat związany z kancelarią LSW, w której przez ponad dekadę był partnerem współkierującym praktyką IP/TMT oraz odpowiadał za cyberbezpieczeństwo i wdrażanie legal tech. Wcześniej zdobywał doświadczenie w. in. w departamencie własności intelektualnej kancelarii Sołtyński Kawecki & Szlęzak.

Dzielenie się wiedzą

Wykładowca w centrum Praw własności intelektualnej im H. Grocjusza w Krakowie i na studiach podyplomowych SWP – Legaltech i innowacje w branży prawniczej. Arbiter Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego (SARA). Autor szeregu publikacji branżowych oraz prelegent na konferencjach prawno -biznesowych. Współautor m. in. Komentarza do prawa własności przemysłowej (C.H. Beck, 2016), Komentarza do prawa autorskiego (C.H. Beck 2019). Twórca i redaktor naczelny “SKP IP Bloga” – portalu dla branży kreatywnej i biznesu (skpipblog.pl) oraz podcastów o prawach i technologicznych wyzwaniach stojących przed światem w XXI wieku (“Legalne Rozmowy”). Członek Kolegium Redakcyjnego Kwartalnika Prawa Nowych Technologii (C.H. Beck).

31 publikacji
Zobacz więcej
117 szkoleń
Zobacz więcej

Edukacja

Maciej Kubiak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, z dyplomem studiów podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej, a także Centrum Prawa Amerykańskiego (Uniwersytet Floryda/Uniwersytet Warszawski) i Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego (Uniwersytet Cambridge/Uniwersytet Warszawski). Wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/11
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin