adw. Maciej Kubiak

Partner zarządzający w kancelarii SKP, współkierujący praktyką IP/TMT

22 230 2655 LinkedIn

Adwokat Maciej Kubiak specjalizuje się w zagadnieniach prawa autorskiego, mediów, filmowego i prasowego, IT i nowych technologii, reklamy i własności przemysłowej oraz ochrony dóbr osobistych. Reprezentuje klientów w sporach sądowych związanych z ochroną własności intelektualnej, renomy oraz w sprawach gospodarczych.

Prawnik z rockowym zacięciem i literackim talentem. Pasjonat negocjacji oraz dzielenia się wiedzą. Twórca sukcesu i redaktor naczelny „SKP IP Bloga ” – portalu dla branży twórczej i biznesu (skpipblog.pl). Interesuje się nowymi technologiami a „po godzinach” pochłania książki i filmy, zasłuchuje się w muzyce oraz amatorsko gra na gitarze elektrycznej – pewnie dlatego tak dobrze czuje się, wspierając od lat sektor kreatywny i technologiczny.

 

Doświadczenie

Maciej Kubiak zrealizował kilkadziesiąt projektów obsługi prawnej produkcji filmowo-telewizyjnych, w tym wysoko budżetowych koprodukcji międzynarodowych. Doradzał wielu producentom, wydawnictwom muzycznym i książkowym, organizatorom koncertów, agencjom reklamowym i public relations, firmom IT czy domom mediowym. Konsultuje przedsięwzięcia związane z innowacjami, wdrażaniem automatyki i robotyki, danymi osobowymi, nowymi technologiami i komercjalizacją badań naukowych. Wspiera klientów w sprawach dotyczących zwalczania nieuczciwej konkurencji. Pomagał w transgranicznych projektach licencyjnych oraz wejściu na polski rynek nowych brandów, w tym nowych kanałów telewizyjnych.
 
Od 2022 współtworzy kancelarię SKP, w której jest partnerem zarządzającym. Przez 14 lat związany z kancelarią LSW, w której przez ponad dekadę był partnerem współkierującym praktyką IP/TMT oraz odpowiadał za cyberbezpieczeństwo i wdrażanie legal tech. Wcześniej zdobywał doświadczenie w. in. w departamencie własności intelektualnej kancelarii Sołtyński Kawecki & Szlęzak.

Dzielenie się wiedzą

Wykładowca w Centrum Praw własności intelektualnej im H. Grocjusza w Krakowie i na studiach podyplomowych SWP – Legaltech i innowacje w branży prawniczej. Arbiter Sądu Arbitrażowego ds. rynku kreatywnego i kultury przy Konfederacji Lewiatan. Autor szeregu publikacji branżowych oraz prelegent na konferencjach prawno -biznesowych. Współautor m. in. Komentarza do prawa własności przemysłowej (C.H. Beck, 2016), Komentarza do prawa autorskiego (C.H. Beck 2019). Twórca i redaktor naczelny “SKP IP Bloga” – portalu dla branży kreatywnej i biznesu (skpipblog.pl) oraz podcastów o prawach i technologicznych wyzwaniach stojących przed światem w XXI wieku (“Legalne Rozmowy”). Członek Kolegium Redakcyjnego Kwartalnika Prawa Nowych Technologii (C.H. Beck).

32 publikacje
Zobacz więcej
145 szkoleń
Zobacz więcej
64 publikacji
blogowych
Zobacz więcej

Edukacja

Maciej Kubiak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, z dyplomem studiów podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej, a także Centrum Prawa Amerykańskiego (Uniwersytet Floryda/Uniwersytet Warszawski) i Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego (Uniwersytet Cambridge/Uniwersytet Warszawski). Wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin