r.pr. Tomasz Pieczyk

Partner zarządzający w kancelarii SKP, kierujący praktykami prawa korporacyjnego/M&A i life science oraz upadłości i restrukturyzacji

22 230 2655 LinkedIn

Radca prawny Tomasz Pieczyk specjalizuje się w zagadnieniach prawa spółek, fuzji i przejęć oraz postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Związany z branżą farmaceutyczną i ochrony zdrowia. Ze względu na zdobyte doświadczenie doradza wszechstronnie przedsiębiorcom na wielu etapach ich funkcjonowania – począwszy od strukturyzowania przedsięwzięć biznesowych, przez etap organizacji i rozwoju, skończywszy na efektywnym wyjściu z biznesu lub bezpiecznym zakończeniu działalności.

 

Prawnik z doświadczeniem zdobywanym zarówno po stronie kancelarii prawnej, jak i wewnętrznego działu prawnego podmiotu działającego na rynku regulowanym. Zaufanie oraz dogłębne rozumienie biznesu uważa za fundament dobrej współpracy prawnika z klientem. Prywatnie pasjonat sportu, szczególnie żeglarstwa, tenisa i narciarstwa.

 

Doświadczenie

Tomasz Pieczyk od 2022 współtworzy firmę prawną SKP, w której jest partnerem zarządzającym. Przed założeniem SKP przez 3,5 roku pełnił funkcję General Counsel w jednej z ogólnopolskich sieci aptek, w której od podstaw zbudował dział prawny. Wcześniej, przez ponad 9 lat, związany także z kancelarią LSW.
 
Koordynował prace działu prawnego, zapewniając kompleksową obsługę prawną sieci składającej się z ponad 50 spółek działających na rynku farmaceutycznym, jak również nadzorując funkcjonowanie biura zarządu wewnątrz organizacji. Odpowiadał za wdrożenie szeregu standaryzowanych procedur działania w grupie, obiegu dokumentów i szkoleń z obszaru prawnego. Zarządzał projektami prawnymi z zakresu: ładu korporacyjnego, reorganizacji wewnętrznej, funkcjonowania centrum usług wspólnych, fuzji i przejęć, rozwoju sieci franczyzowej, wdrożeń IT, e-commerce, inwestycji z obszaru magazynowania, logistyki  i automatyki, digitalizacji procesów, zabezpieczenia tajemnicy przedsiębiorstwa oraz regulacji i zachowania zgodności (w tym opieki farmaceutycznej, RODO i procedur compliance).
 
Wcześniej po stronie kancelarii świadczył kompleksowe usługi prawne w zakresie prawa spółek, transakcji M&A (zarówno share, jak i asset deal), inwestycji typu private equity, strukturyzacji grup kapitałowych oraz bieżących kwestii korporacyjnych. Wspierał fundusze private equity/venture capital m.in. w zakresie spraw korporacyjnych, transakcyjnych i inwestycji. Doradzał przedsiębiorcom i reprezentował ich w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, zarówno po stronie wierzycieli jak i dłużników. Doradzał również w zakresie korporacyjnych i transakcyjnych aspektów komercjalizacji projektów B+R.

 

21 publikacji
Zobacz więcej
9 szkoleń
Zobacz więcej

Edukacja

Tomasz Pieczyk jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Kursu Prawa Amerykańskiego organizowanego przez Chicago-Kent College of Law. Posiada dyplom studiów podyplomowych Prawo i Ekonomia Rynków Kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Upadłość i Restrukturyzacja Przedsiębiorstw w Akademii Leona Koźmińskiego, a także szkoleń managerskich  organizowanych przez ICAN Institute. Wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie oraz doradców restrukturyzacyjnych.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin