adw. Maciej Ślusarek

Partner zarządzający w kancelarii SKP, współkierujący praktyką IP/TMT

22 230 2655 LinkedIn

Adwokat Maciej Ślusarek specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, nowych technologiach, ochronie wizerunku, IT, ochronie renomy i dobrego imienia, prywatności i danych osobowych. Jego znakiem firmowym są precedensowe postępowania sądowe i procesy dotyczące ochrony renomy osób i korporacji. Ze względu na doświadczenie w tym obszarze często doradza w kwestiach dotyczących publicznego wizerunku i jego ochrony. 

Prawnik, który (ze wzajemnością) kocha salę sądową. Zaufany doradca ludzi świata mediów, polityki czy internetu. Społecznik zaangażowany w propagowanie idei praworządności w życiu społecznym i gospodarczym. Prywatnie pasjonat sportu, szczególnie żeglarstwa.

 

Doświadczenie

Maciej Ślusarek doradzał przy setkach największych przedsięwzięć artystycznych i producenckich w Polsce. Realizował projekty dla producentów, artystów, wydawnictw książkowych i prasowych, agencji reklamowych, public relations oraz domów mediowych. Utalentowany negocjator – dla swoich klientów podpisuje najlepsze umowy, wspiera ich przy sprzedaży i udzielaniu licencji dotyczących praw autorskich i pokrewnych, a także pomaga w kwestiach prawnych związanych z przygotowywaniem, produkcją i emisją reklam oraz ich ochroną przed nieuczciwą konkurencją. Pracował przy obsłudze transakcji związanych z powstawaniem i funkcjonowaniem nowych mediów oraz przy wielu przedsięwzięciach internetowych. 
 
Od 2022 r. współtworzy kancelarię SKP, w której jest partnerem zarządzającym. Wcześniej pełnił tę funkcję w kancelarii LSW, której był współzałożycielem. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w warszawskiej kancelarii zajmującej się prawem gospodarczym i londyńskiej firmie prawniczej Ross&Craig.

Dzielenie się wiedzą

Współtwórca i arbiter Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych, a także arbiter Sądu Arbitrażowego ds. rynku kreatywnego i kultury przy Konfederacji Lewiatan. Ekspert i komentator licznych publikacji na temat prawa w Polsce oraz prelegent wielu konferencji prawno-biznesowych. Od początku pracy adwokackiej związany z działalnością samorządu adwokackiego – przez kilka kadencji pełnił rolę sędziego dyscyplinarnego, obecnie jest członkiem Rady Adwokackiej oraz Przewodniczącym Komisji ds. etyki i tajemnicy adwokackiej.

48 publikacji
Zobacz więcej
68 szkoleń
Zobacz więcej

Edukacja

Maciej Ślusarek jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie.

Kontakt

Warszawa

ul. Ks. Skorupki 5,
00-546 Warszawa

Sopot

ul. Armii Krajowej 116/17
81-824 Sopot
22 230 2655biuro@skplaw.pl
Więcej
Copyright 2022 Polityka Prywatności Regulamin