Kompetencje
Wspieramy podmioty działające na różnych szczeblach rynku nowych technologii – producentów multimediów i oprogramowania komputerowego, gier komputerowych, administratorów portali, webhostów, blogerów, właścicieli sklepów internetowych i innych wirtualnych platform sprzedażowych, agencje marketingu interaktywnego i e-pr.
Doradzamy także podmiotom i instytucjom, które są zainteresowane powstaniem i nabyciem praw lub uzyskaniem licencji na rozwiązania i systemy informatyczne.
-
Obsługa softwarehousów i twórców oprogramowania
-
Negocjacje umów wdrożenia (Agile i waterfall) systemów IT, serwisowych i utrzymania
-
Doradztwo w projektach chmurowych, SAAS i licencyjnych
-
Wsparcie w zakresie RODO, w IT w tym w projektach opartych o IoT i chmurę
-
Szkolenia z prawa nowych technologii
-
Wdrażanie automatyki i robotyki w przedsiębiorstwie
-
Interdyscyplinarne wsparcie w procesie wdrażania innowacji
-
Doradztwo dla firm zajmujących się nowymi technologiami
-
Wsparcie w projektach opartych o sztuczną inteligencję
-
Pomoc przy tworzeniu wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości
-
Spory sądowe dot. wdrożeń, licencji i nowych technologii

Doświadczenie
Nowy model technologii płatności on-line
Doradzaliśmy strategicznie spółce technologicznej w projekcie wdrożenia nowego standardu płatności on-line we współpracy z jednym z banków oraz partnerami handlowymi. Projekt uwzględniał kwestie technologiczne (IP), danych osobowych (RODO), poziomu dopuszczalnego outsourcingu w branży finansowej (w kontekście regulacji KNF), rozwiązań chmurowych, jak również aspektów finansowych (API, PSD2).
IT w przemyśle
W ramach obsługi budowy fabryki katalizatorów odpowiadaliśmy także za proces wdrożenia specjalistycznego oprogramowania do produkcji. Negocjowaliśmy umowę wdrożeniową z zagranicznym deweloperem, kwestię licencji, gwarancji i serwisu. Ponadto obsługiwaliśmy negocjacje umowy z serwisem IT zakładu.
Aplikacja AR
Odpowiadaliśmy za prawne aspekty kompleksowego wdrożenia na rynku polskim aplikacji mobilnej korzystającej z funkcjonalności rozszerzonej rzeczywistości (AR). Stworzyliśmy ramy prawne dla całego przedsięwzięcia, a także regulamin, noty prawne, politykę prywatności i wzory umów z partnerami, którzy przedstawiali w aplikacji oferty handlowe.
Spór dotyczący wdrożenia IT
Reprezentowaliśmy firmę w procesie mediacji i w sporze sądowym dot. umowy i wdrożenia dedykowanego oprogramowania realizowanego w metodyce agile.
Liderzy projektów
Kompleksowo doradzamy firmom w procesie realizacji projektów IT – tworzenia, wdrażania, testowania, jak również utrzymania i eksploatacji programów i systemów komputerowych, stron internetowych oraz innych usług multimedialnych.
Aktualności
SKP z rekomendacjami w rankingu Chambers and Partners Europe Guide 2025!
Kancelaria SKP została wyróżniona w międzynarodowym rankingu Chambers and Partners Europe Guide 2025 jako rekomendowana firma w kategorii TMT (Technology, Media and Telecommunications)! To ważne wyróżnienie i […]
Fundacja rodzinna – zasady odpowiedzialności członków zarządu
Przedstawiamy Państwu kolejną publikację kancelarii SKP z serii poświęconej fundacjom rodzinnym (dalej również: „fundacja”). W poprzednim artykule [1](por. „Fundacja rodzinna – rola i funkcjonowanie zarządu”) pisaliśmy między […]
Różnice pomiędzy umowa b2b, kontraktem managerskim a umową o pracę. Na co zwracać uwagę?
Wielu przedsiębiorców z branży kreatywnej i nowych technologii często napotyka na problemy co do zdefiniowania stosunku prawnego jaki łączy ich z osobą, której chce powierzyć stanowisko dyrektorskie […]
